Στέγη Ιδρύματος Ωνάση – Καλλιτεχνικός Προγραμματισμός 2017-2018

Stegi Building_c_Ioanna_Chatziandreou (5) (3)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2017

 

4-8.10.2017 | ΘΕΑΤΡΟ | Κεντρική Σκηνή | 19:30

Όλα θα πάνε καλά (1) Το τέλος του Λουδοβίκου (Ça ira (1) / Fin de Luis)

Joël Pommerat

 

9.10.2017-14.1.2018 | ΕΚΘΕΣΗ | Σε διάφορους χώρους της Στέγης

Science Fiction: ταξίδι στο άγνωστο

 

13.10.2017 | ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ | Κεντρική Σκηνή

Flix it στη Στέγη

 

13-22.10.2017 | ΘΕΑΤΡΟ | Μικρή Σκηνή | 21:00

Ουγκώ:  Μια Ουτοπία

Σοφία Μαραθάκη

 

17.10.2017 | ΛΕΞΕΙΣ & ΣΚΕΨΕΙΣ | Κεντρική Σκηνή | 19:00

Jo Nesbo

 

20.10.2017 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Κεντρική Σκηνή | 20:30

Marc Ribot & The Young Philadelphians

 

24-27.10.2017 | ΘΕΑΤΡΟ | Κεντρική Σκηνή | 20:30

887

Robert Lepage/Ex Machina

 

25-27.10.2017 | ΧΟΡΟΣ | Μικρή Σκηνή | 21:00

Kalakuta Republik

Serge Aimé Coulibaly

 

30.10.2017 – 15.5.2018 | ΧΟΡΟΣ ΠΑΝΤΟΥ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ | Εκτός Στέγης

Τρίπλες και τριπλέτες

Μέντη Μέγα

 

 

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2017

 

3.11.2017 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
Μετασχηματισμοί | Ένα διαφορετικό χειμωνιάτικο ταξίδι
Το Ελληνικό Σχέδιο

 

4-7.11.2017 | ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ | Κεντρική Σκηνή & Μικρή Σκηνή

In-Edit

 

7-12.11.2017 | ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΟΥΣΙΚΗΣ / ΛΕΞΕΙΣ & ΣΚΕΨΕΙΣ | Στη Στέγη & στο κέντρο της πόλης

Enter Afrofuturism

 

9.11.2017 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Κεντρική Σκηνή | 20:30

Sun Ra Arkestra

 

18.11.2017 – 15.4.2018 | ΘΕΑΤΡΟ | Εφηβική Σκηνή | 19:00

Οι παραθεριστές του Μαξίμ Γκόρκι

Μαρία Μαγκανάρη

 

22.11.2017 – 10.12.2017 | ΘΕΑΤΡΟ | Κεντρική Σκηνή | 20:30

Δαιμονισμένοι του Φιoντόρ Ντοστογιέφσκι

Konstantin Bogomolov

Παγκόσμια Πρεμιέρα

 

24-25.11.2017 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Μικρή Σκηνή | 21:00

Tourbillions

Γιώργος Απέργης

 

 

 

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2017

 

3.12.2017 | ΧΟΡΟΣ  | Μικρή Σκηνή

iDance – Προσβασιμότητα ατόμων με αναπηρία στην εκπαίδευση του σύγχρονου χορού

 

7-9.12.2017 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Μικρή Σκηνή

7ο Πανόραμα Ελληνικής Τζαζ

 

14-30.12.2017 | ΘΕΑΤΡΟ | Μικρή Σκηνή | 21:00

Αντιγόνη – Lonely Planet

Λένα Κιτσοπούλου

 

15 & 16.12.2017 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Κεντρική Σκηνή | 20:30

Το Βιβλίο της Ανησυχίας

Michel van der Aa

Ergon Ensemble

 

22 & 23.12.2017 | ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ |

Κεντρική Σκηνή | 18:00

«Να τα πούμε;»

Το Ελληνικό Σχέδιο / Κύκλος το Ελληνικό τραγούδι

 

28-30.12.2017 | ΜΟΥΣΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ | Κεντρική Σκηνή | 20:30

Το τραγούδι του Roland

Wael Shawky

Διεθνής Συμπαραγωγή

 

 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2018

 

4.1.2018 | ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ | Κεντρική Σκηνή

Animasyros

 

11.1.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Μικρή Σκηνή | 21:00

Gareth Davis & Frances-Marie Uitti

 

15-18.1.2018 | ΧΟΡΟΣ | Μικρή Σκηνή | 21:00
Risk
Ιωάννα Πορτόλου

17-28.1.2018 | ΘΕΑΤΡΟ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
ΡΟΜΠ/ROB του Ευθύμη Φιλίππου
Δημήτρης Καραντζάς

24.1.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Μικρή Σκηνή | 20:00
Μετασχηματισμοί
Το Ελληνικό Σχέδιο

24.1 & 31.1 & 13.2.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Πάντειο Πανεπιστήμιο | 20:30
Μια γέφυρα μουσικής πάνω από τη Συγγρού, Vol. 3

26-28.1.2018 | ΛΕΞΕΙΣ & ΣΚΕΨΕΙΣ | Εκθεσιακός χώρος & Μικρή Σκηνή
Νέα μουσική με παλιά μέσα
Detritus


Φεβρουάριος 2018

1-4.2.2018 | ΧΟΡΟΣ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
Ιόν
Χρήστος Παπαδόπουλος
Διεθνής Συμπαραγωγή

1-11.2.2018 | SOUNDWALK | VR ΕΚΘΕΣΗ | Εκθεσιακός χώρος
Soundscapes Landscapes II | Extended Reality Tour

Medea Electronique

2-4.2.2018 | ΘΕΑΤΡΟ | Μικρή Σκηνή | 19:00
Το απίθανο ταξίδι
Άγγελος Φραντζής

10.2.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
Σκηνοθετημένη νύχτα (Staged Night)
Simon SteenAndersen

14-23.2.2018 | ΘΕΑΤΡΟ | Μικρή Σκηνή | 21:00
Πενθεσίλεια
του Χάινριχ φον Κλάιστ
Παντελής Δεντάκης

21-27.2.2018 | ΧΟΡΟΣ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
Xenos
Akram Khan
Παγκόσμια Πρεμιέρα/ Διεθνής Συμπαραγωγή
Μάρτιος 2018

ΧΟΡΟΣ
Rasp Your Soul
Kat Válastur
Διεθνής Συμπαραγωγή

4.3.2017 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Σε όλους τους χώρους της Στέγης
Open Day: Μάης ’68

6 & 7.3.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
Μουσικά Soundtracks
Δημήτρης Παπαδημητρίου

11.3.2018 | ΧΟΡΟΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ | Κεντρική Σκηνή
Dancing to Connect

15.3.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Μικρή Σκηνή | 21:00
Dans Les Arbres

16-18.3.2018 | ΛΕΞΕΙΣ & ΣΚΕΨΕΙΣ | Εκθεσιακός χώρος
Shadow Libraries: Το UbuWeb στην Αθήνα

21.3-1.4.2018 | ΘΕΑΤΡΟ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
Βάκχες του Ευριπίδη
Άρης Μπινιάρης

27.3-16.5.2107 | ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ | Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
Γεωμετρίες

 

Απρίλιος 2018

12-15.4.2018 | ΧΟΡΟΣ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
Requiem pour L.
Alain Platel  & Fabrizio Cassol

13-15.4.2018 | ΘΕΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΦΗΒΟΥΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Onassis Youth Festival 2018

19-22.4.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Εντός & εκτός Στέγης
Borderline Festival 2018

19.4.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
Ηχώ και Νάρκισσος
Medea Electronique

28 & 29.4.2018 | ΧΟΡΟΣ | Σε διάφορους χώρους της Στέγης & εκτός Στέγης
Φεστιβάλ Νέων Χορογράφων


Μάιος 2018

2-16.5.2018 | ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ
Fast Forward Festival 5

18-20.5.2018 | ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ | Κεντρική Σκηνή & Μικρή Σκηνή
Big Bang Festival 4

19.5.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
The Brad Mehldau Trio

24.5.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Μικρή Σκηνή | 21:00
Tinos World Music Festival: Pre-festival concert στη Στέγη

24-27.5.2018 | ΧΟΡΟΣ | Κεντρική Σκηνή | 20:30
ΑΝΩΝΥΜΟ
Τζένη Αργυρίου
Πρεμιέρα / Διεθνής Συμπαραγωγή


Ιούνιος 2018

1-3.6.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Αρχαία Μεσσήνη
Tuned City – Αρχαία Μεσσήνη

4.6.2018 | ΛΕΞΕΙΣ & ΣΚΕΨΕΙΣ | Κεντρική Σκηνή
Hanya Yanagihara

7-9.6.2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Μικρή Σκηνή
Πανόραμα Ελληνικής Τζαζ
New Generation 5

ΑΝΟΙΞΗ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018 | ΜΟΥΣΙΚΗ | Εκτός Στέγης
Ώτων Project
ARTéfacts ensembleVentus ensemble

 

 

ΨΗΦΙΑΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΗ ΣΤΕΓΗ

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2017 – ΙΟΥΝΙΟΣ 2018


Κριτική Σκέψη

Facebook Comments

POST A COMMENT.